Książka pełna niespodzianek

Blog – zabawki dla dzieci

Czytelnictwo dla najmłodszych, czyli książeczki – zabawki dla dzieci

Każdy rodzic, który kocha czytać, marzy o tym, by jego pociecha podzielała jego pasję. Samo czytanie uroczych bajek na dobranoc nie wystarczy, by wzbudzić w maluchu miłość do książek. Dlatego dobrze jest sięgnąć po tajną broń, jaką są książeczki w formie zabawki dla dzieci ze strony www.taniaksiazka.pl.

Dwa w jednym

Już najmłodsi czytelnicy mogą zająć swoje małe rączki książkami. Są one miękkie, kolorowe (lub dla najmniejszych maluchów czarno-białe) i świetnie sprawdzają się jako zabawka dla dziecka. Rodzic, opowiadając dziecku wymyśloną historyjkę, spędza z nim czas, a jednocześnie zaprasza malucha do magicznego świata czytelnictwa. Choć dziecko tego jeszcze nie rozumie, ta pasja być może już kiełkuje gdzieś w jego głowie. Pociecha bezpiecznie bawi się swoją zabawką, oglądając obrazki i przekładając piankowe kartki, a przy tym rozwija swój zmysł wzroku, zręczność i wyobraźnię.

Zabawki do czytania

Starsze dzieciaki na pewno docenią książeczki, z którymi można robić coś więcej. Świat literek wciąż jest dla nich tajemnicą, nie są więc zainteresowane tymi maciupkimi znaczkami, a samo patrzenie na obrazki już nie wystarcza. Tutaj z pomocą przychodzą książeczki z okienkami, takie jak:

  • Bing. Pada deszcz, aut. Stella Gurney – ta książeczka to idealny przykład zabawki dla dzieci czytelników. Mądra i nieskomplikowana fabuła zadowoli rodziców, a maluchy na pewno docenią, że mogą ingerować w przedstawioną historię. Na stronach tej książeczki, małe paluszki szukają ukrytych okienek, jednocześnie ćwicząc swoją zręczność i wyobraźnię.
  • Co to są emocje? Książeczka z okienkami. Ważne pytania, aut. Kathie Daynes, ilustr. Christine Pym – książeczka ta na pewno zadowoli zarówno rodziców, jak i dzieci. Opowiada o bardzo ważnych rzeczach, jakimi są emocje. Jej edukacyjny walor podkreślają okienka, które zaproszą małego czytelnika do współpracy.

Przedstawienie książki jako zabawki dla dzieci to dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z czytelnictwem malucha. Nie jest przecież tajemnicą, że najlepiej jest się uczyć poprzez zabawę. Szlifowanie dobrych nawyków już od pierwszych miesięcy życia dziecka na pewno zaowocuje w przyszłości.