Książka pełna niespodzianek

Blog – zabawki dla dzieci

Książki, czy zabawki dla dzieci – co wybrać na prezent?

Wybierając się na chrzest, urodziny lub święta do bliskich, którzy mają dzieci stajemy przed wyzwaniem, jaki prezent dla malucha wybrać. Twoją pierwszą myślą mogą być zabawki dla dzieci, ale lepiej rozważyć zakup ciekawej książki (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html).

Jaka książka na roczek?

Przeciętny roczny maluch opływa już w przeróżne zabawki dla dzieci. Z każdym dniem staje się jednak coraz ciekawszy świata i zaczyna naukę mówienia. W tym okresie bardzo ważne są książki, które ułatwią rodzicom połączenie zabawy z nauką. Pozycje, które sprawdzą się na roczek to:

  • książki obrazkowe,
  • seria książeczek o Puciu,
  • przygody Jadzi Pętelki,
  • “Bardzo głodna gąsienica”,
  • seria Jan i Wito oraz Akademia Mądrego Dziecka.

Wielu rodziców próbuje wychowywać dzieci dwujęzycznie, dlatego czasem warto zerknąć także na zagraniczne propozycje. Bardzo ciekawe oraz ładnie wydane serie dla maluchów oferuje m.in. wydawnictwo Noisy Craw.

Rodzicom dziecka bliska jest filozofia Montessori? Rozważ książeczki, zeszyty edukacyjne oraz karty z serii Biblioteczka Montessori. Możesz wybrać także publikacje ze zdjęciami zamiast rysunków, dzięki którym dziecko zapoznaje się z realnie istniejącymi i wyglądającymi przedmiotami.

Co kupić dla przedszkolaka?

W przypadku starszych dzieci sięgnąć można po książki przygodowe, przyrodnicze lub pozycje do nauki czytania. Na rynku znajduje się m.in. seria “Czytam sobie” oraz “Już czytam sylabami”, które przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat. Inne ciekawe propozycje to:

  • ” Zaczarowane baletki”,
  • seria książek o Basi,
  • przygody Stasia Petelki,
  •  “Kto zabrał okulary?” oraz “Super M”.

Jeżeli znasz zainteresowania dziecka możesz wybrać także książki tematyczne dotyczące psów, dinozaurów, mody, architektury, sztuki lub kosmosu. W księgarniach znajdziesz piękne wydania, które zachwycą młodego czytelnika nie tylko treścią, ale i grafiką!

Zależy ci tylko na jakimś drobiazgu? Zamiast kupować małe zabawki dla dzieci lub słodycze, lepiej sięgnąć po książeczki z naklejkami lub zadaniami. Taki wybór docenią zarówno dzieci, jak i ich rodzice.